Eczacılık Fakültesi

Öğrenci Kulüpleri


İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

 

MEDUPSA

Medupsa, İngilizce açılımı ‘Medipol University Pharmaceutical Students Association ’ olan Medipol Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği’dir.Kulubün temel amacı üyelerinin mesleki ve kültürel bilgilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler tertiplemektir.Eczacılık Fakültesi başta olmak üzere tüm öğrencilerin ders dışı sosyal,kültürel vesportif faaliyetlerinin değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve akademik koşullara katkıyı amaçlar.

Mesleki konferans , panel , farkındalığı hedefleyen halk sağlığı günleri, ilaç fabrikası, ecza deposu ,eczanelere teknik geziler, kariyer günleri, akademik koşullara katkıyı sağlayan eğitim programları, eczacılık öğrencilerinin yapacakları staj için aracılık ve çeşitli kültürel geziler planlanan faaliyetler arasında yer almaktadır.

 

 TÜRK KIZILAYI ÖĞRENCİ KULUBÜ

İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Kızılay’ı Öğrenci Kulubünün amacı Türkiyedeki kan ihtiyacına destek vermek ve sosyal sorumluluk projelerle öğrencilere farkındalık oluşturmaktır.

Kan bağışını bilinçlendirmek  ve okulumuzda kan bağışı etkinlikleri düzenleyerek kan bağışı sağlamak ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek hedefleri arasındadır. Kan bağışı etkinliği ve kermes gibi planlanan faaliyetleri bulunmaktadır.