Eczacılık Fakültesi

Öğrenci Kulüpleri


MEDUPSA

Medupsa, İngilizce açılımı ‘Medipol University Pharmaceutical Students Association’ olan Medipol Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği’dir.Kulubün temel amacı üyelerinin mesleki ve kültürel bilgilerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler tertiplemektir. Eczacılık Fakültesi başta olmak üzere tüm öğrencilerin ders dışı sosyal,kültürel vesportif faaliyetlerinin değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve akademik koşullara katkıyı amaçlar.

Mesleki konferans, panel, farkındalığı hedefleyen halk sağlığı günleri, ilaç fabrikası, ecza deposu ,eczanelere teknik geziler, kariyer günleri, akademik koşullara katkıyı sağlayan eğitim programları, eczacılık öğrencilerinin yapacakları staj için aracılık ve çeşitli kültürel geziler planlanan faaliyetler arasında yer almaktadır.

                                                                            

Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Davut ARPA                                         2. Danışman: Dr. Öğr. Üye. Metin UYAR

TÜRK KIZILAYI ÖĞRENCİ KULUBÜ

İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Kızılay’ı Öğrenci Kulubünün amacı Türkiyedeki kan ihtiyacına destek vermek ve sosyal sorumluluk projelerle öğrencilere farkındalık oluşturmaktır.

Kan bağışını bilinçlendirmek  ve okulumuzda kan bağışı etkinlikleri düzenleyerek kan bağışı sağlamak ve sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek hedefleri arasındadır. Kan bağışı etkinliği ve kermes gibi planlanan faaliyetleri bulunmaktadır.

                                                      

Danışman: Arş. Gör. Pınar Sinem OMURTAG ÖZGEN                      2. Danışman: Arş. Gör. Merve ERTAŞ

ultrAslan KULÜBÜ

ultrAslan kulübünün amacı kampüsteki Galatasaraylıları bir araya getirerek kampüs hayatının canlılığına katkıda bulunmak ve sosyal, sportif, kültürel faaliyetlerde bulunmaktır. Üretken, aklıbaşında, üniversiteli bir genç topluluğu olarak İMÜ’nin sosyal yönünü geliştirmek hedefleri arasındadır. Galatasaray spor kulübünün tüm branşlarındaki müsabakalarına İMÜ’deki Galatasaraylılar ile birlikte düzenli bir biçimde katılmak, kermes stand, konferans, TV programlarını kampüste düzenlemek gibi faaliyetleri bulunmaktadır.

2. Danışman: Dr. Öğr. Üye. Tuğba İDUĞ

TOPLUMSAL DAYANIŞMA VE FARKINDALIK KULÜBÜ

Toplumsal dayanışma ve farkındalık kulübünün amacı toplumsal ve sosyal konulara genç gönüllülerin katılımı ve öncülüğünde duyarlı bir gençlik hareketinin oluşumuna katkı sağlamak, bu doğrultuda çeşitli sosyal hizmet projelerini hayata geçirmek ve gençliğin enerjisini toplumsal yarara dönüştürebilmek ayrıca tüm projeleri eşitlik, sosyal adalet ve insan haklarına uygun çerçevede hayata geçirmektir. Düzenli yetiştirme yurdu ziyaretleri, huzurevi ziyaretleri, gençlere yönelik eğitim programları, çocuklarla sosyal-kültürel faaliyetler, kitap toplama, kütüphane oluşturma, anket çalışmaları, toplumu bilinçlendirme çabaları, kıyafet toplama ve ihtiyaçları olanlara dağıtımı, çevre çalışmaları, sağlık taraması, ağaç dikme ve afet sonrası yardım çalışmaları, toplumun ihtiyaçları dahilinde gençlerin ilgisini çekebilecek farklı proje ve etkinliklere de yer verebilmek hedefleri arasındadır. Planlanan faaliyetler toplumsal ve sosyal konularda bilinçli bir kamuoyu oluşturmak, bireysel gelişimi sağlamak amacıyla konferans, panel, kurs ve benzeri toplum bilincinin gelişimine katkıda bulunmak, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler yetiştirmeye katkıda bulunmak, İstanbul Medipol Üniversitesi bünyesindeki benzer topluluk ve kulüpler ile iletişim sağlayarak işbirliği yapmaktır.

2. Danışman: Doç. Dr. Neslihan ÜSTÜNDAĞ OKUR

İZCİLİK KULÜBÜ

Kulübümüzün amacı kamp etkinlikleri yapmak, doğada hayatta kalmayı öğrenmek, sporu ve doğayı seven bir nesil oluşturmaktır. Doğada hayatta kalmayı sağlamak, sağlıklı bir nesil oluşturmak ve temel izci kavramlarını öğrenmek hedefleri arasındadır. Ağırlıklı olarak kamp etkinliklerini düzenlemek, izcilik faaliyetleri göstermek ve yürüyüş, bisiklet sürme gibi etkinlikler yapmak planlanan faaliyetleri arasındadır.

2. Danışman: Prof. Dr. Fatma TOSUN